Zaawansowane wyszukiwanie obiektów

Scandic Gdańsk

Sale konferencyjne Katowice. Sale szkoleniowe w Katowicach

46 obiektów i sal konferencyjnych

Katowice to jedno z największych miast Polski i przede wszystkim największy ośrodek aglomeracji śląskiej. Kojarzone jest przede wszystkim z kopalniami, ale całkiem niesłusznie. Katowice to bowiem prężny ośrodek gospodarczy, w którym mają siedzibę firmy z bardzo wielu, różnych od siebie branż, nie tylko firm działających regionalnie, ale też w całej Polsce lub na wielu rynkach zagranicznych. Powoduje to, że istnieją wielkie potrzeby w zakresie zaplecza konferencyjnego, które posłuży do organizacji szkoleń, konferencji, seminariów, spotkań biznesowych, a także firmowych wyjazdów integracyjnych. A skoro jest popyt na sale konferencyjne w Katowicach, to oczywiście jest i stosowna podaż.

Sale konferencyjne i sale szkoleniowe Katowice są przede wszystkim miejscem konferencji i szkoleń, tak chętnie organizowanych obecnie przez firmy. Osoby, które organizują takie wydarzenia, szukają sal konferencyjnych, które będą spełniały konieczne warunki, takie jak:

  • Szybki i wygodny dojazd
  • Profesjonalne, nowoczesne wyposażenie
  • Lokalizacja w miejscu z atrakcjami turystycznymi

Do dyspozycji zostało oddane Centrum Konferencyjne o powierzchni 1000 m2. Ofertę noclegową tworzy 168 współcześnie urządzonych pokojów hotelowych w Katowicach. To doskonałe miejsce na zorganizowanie konferencji, szkolenia lub imprezy integracyjnej ...

D9Space to unikalne miejsce o powierzchni 140 metrów kwadratowych, stworzone z myślą o organizacji różnorodnych spotkań biznesowych, zarówno tych tradycyjnych, jak i wirtualnych ....

Centrum biznesowe w sercu Katowic oferuje cztery niezależne sale szkoleniowe, które w pełni zostały przystosowane do obsługi spotkań biznesowych każdego typu. Business Center to miejsce, które tworzą profesjonalni szkoleniowcy posiadający szeroki zakres ...wiedzy w dziedzinach zarządzania, doskonalenia umiejętności interpersonalnych, komunikacja, finansów czy rachunkowości. 

Restauracja Ambasador zaprasza wszystkich gościa aby mogli zapoznać się z ofertą dań prezentowanych w menu. Ponadto Ambasador posiada 145 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej, którą można wynająć w ramach organizacji różnorodnych spotkań ...biznesowych. Przestrzeń tę można dowolnie aranżować tworząc mniejsze sale. Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane i posiadają dostęp do bezprzewodowego internetu. 

Rozbudowane zaplecze konferencyjne umożliwia kompleksową obsługę spotkań biznesowych w Katowicach, jak i wielu innych miastach Polski. 

Global Office Park w centrum Katowic to nowa inwestycja firmy Cavatina Holding. Kompleks będzie świadczył usługi handlowe, biurowe i mieszkaniowe. W dwóch 100-metrowych wieżach znajdzie się również przestrzeń na zaplecze biznesowe z salami ...konferencyjnymi.

W Katowicach powstaje całkiem nowy kompleks, który można nazwać wręcz dzielnicą. Całkowita powierzchnia inwestycji to aż 447 000 m kw., a powierzchnia użytkowa naziemna to ok. 270 000 m kw ....

Nowoczesny kompleks hotelowy zapewni dodatkowe 204 miejsca noclegowe w Katowicach. Obiekt będzie posiadał doskonałą lokalizację względem szkoleń i konferencji.  ...;

Nowy obiekt hotelowo-biurowy powstanie w centrum Katowic. 

Obiekty konferencyjne w okolicy: Katowice

Elegancki Hotel Cumulus położony jest w spokojnej i cichej dzielnicy z widokiem na przepiękny XVI-wieczny zamek, tuż przy rzece Przemszy. Niepodal znajdują się korty tenisowe, boiska sportowe, stadion, a także wiele interesujących miejsc wartych ...odwiedzenia. Ze względu na atrakcyjne położenie oraz nowoczesne wyposażenie, obiekt doskonale sprawdza się podczas indywidualnych wypoczynków, czy zorganizowanych wydarzeń biznesowych. Swoim gościom hotel oferuje komfortowe i szykowne miejsca noclegowe, restaurację z pyszną kuchnią europejską i polską, profesjonalne centrum konferencyjne, odprężającą strefę relaksu, korty tenisowe, obszerny i monitorowany parking. Ponadto, obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nad bezpieczeństwem oraz komfortem gości czuwa doświadczony i uśmiechniety personel.

Sale konferencyjne i szkoleniowe w Katowicach

Podobnie jak sale konferencyjne Szczecin i sale konferencyjne Lublin, hotele i inne obiekty konferencyjne w Katowicach można znaleźć w wielu częściach tego ciekawego miasta. Poniżej chcieliśmy pokazać, czym można się kierować, wybierając jeden z licznych obiektów konferencyjnych w Katowicach, tak aby zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy szkolenia lub wyjazdu integracyjnego byli zadowoleni.

Sala kongresowa Katowice – położenie ma znaczenie

Katowice to miasto, które ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć komunikacji miejskiej. Dzięki temu korzystając z niej można szybko i wygodnie dojechać do obiektu, w którym na uczestników będą czekać sale konferencyjne.

Aby dobrze wybrać obiekt konferencyjny pod względem lokalizacji, konieczna jest odpowiedź na dwa pytania:

W jaki sposób uczestnicy dojadą na miejsce konferencji w Katowicach?

Jeśli goście konferencji lub szkolenia będą na miejsce dojeżdżać autokarem, to warto by znaleźć obiekt położony blisko szybkich szlaków komunikacyjnych, takich jak autostrada czy droga ekspresowa. Katowice mają w tym przypadku wielką zaletę, ponieważ są położone na przecięciu wielu ważnych, szybkich dróg, takich jak autostrada A1 i A4. Znalezienie obiektu konferencyjnego w niedalekiej odległości od tego typu drogi sprawdzi się również w przypadku, gdy uczestnicy konferencji dojadą na miejsce swoim samochodem.

Może się również zdarzyć, że z różnych przyczyn goście zaproszeni na konferencję czy też uczestnicy firmowego wyjazdu integracyjnego przyjadą do Katowic koleją. Wtedy warto zorganizować takie wydarzenie biznesowe w okolicach dworca kolejowego, skąd uczestnicy dojdą do obiektu konferencyjnego nawet piechotą. Przykładowo – obiekt Hotel Diament Plaza Katowice położony jest w samym środku miasta, tuż przy dworcu PKP. Jego położenie zapewni uczestnikom konferencji szybką komunikację nie tylko po Katowicach, ale także po terenie całej aglomeracji śląskiej. Do dyspozycji gości Hotel Diament Plaza Katowice oddaje 45 wygodnych pokoi, Restaurację Diamentową, słynącą z pysznej i wykwintnej kuchni oraz 4 nowoczesne sale konferencyjne, wyposażone w niezbędny sprzęt multimedialny.

Stolica Górnego Śląska, jak i sale konferencyjne śląskie, oferują jednak znacznie więcej ciekawych i przystosowanych do organizacji spotkań biznesowych miejsc. Hotele konferencyjne zlokalizowane są właściwie w każdym rejonie miasta. Dlaczego? Szkolenia w Katowicach organizują firmy i osoby z całej aglomeracji śląskiej, co oznacza, że wjeżdżają do Katowic od różnych stron. Przykładowo osoby z Chorzowa chętniej wybiorą północną lub zachodnią część miasta - i tu odpowiedni okaże się np. Park Inn by Radisson Katowice przy ulicy Bytkowskiej. Z kolei firmy z Tych nie będą musiały nawet wjeżdżać do centrum Katowic i marnować czasu na stanie w korkach, gdy wybiorą ośrodki konferencyjne w Katowicach, które położone są na południu miasta, jak choćby Sale Konferencyjne DAGMA czy Restauracja Ambasador. To samo tyczy się również Mysłowic.

Czy w trakcie wyjazdu jest przewidziane zwiedzanie Katowic?

Podczas dłuższych wydarzeń typu konferencje czy szkolenia przewidziane jest także zwiedzanie. Wbrew pozorom w Katowicach jest wiele miejsc, które są atrakcyjne turystycznie. W przypadku więc, gdy uczestnicy konferencji mają czas do swojej dyspozycji, warto znaleźć obiekt konferencyjny, który umożliwi szybki dostęp do zabytków. Sala konferencyjna Katowice dostępna przykładowo w Hotelu Monopol z pewnością będzie doskonałym miejsce na organizację konferencji czy szkolenia, a przy tym w samym sercu starej części Katowic.

Warto przy tym podkreślić, że pięciogwiazdkowy Monopol to jeden z najlepszych hoteli na Śląsku. Mieści się w pięknym budynku, który ma ponad stuletnią tradycję, a sam budynek ma piękną, oryginalną fasadę. Obiekt ten posiada również piękne, nowoczesne sale konferencyjne, które wyposażone są najnowocześniejszy sprzęt multimedialny, doskonale nagłośnione i oświetlone.

Co więcej, ośrodki konferencyjne w Katowicach oferują nie tylko korzystne lokalizacje czy odpowiednie zaplecze konferencyjne, ale również odpowiednio dobrany do okazji catering. Można postawić na klasyczną kuchnię śląską lub znaleźć takie hotele konferencyjne w Katowicach, w których Szefowie Kuchni przygotowują tradycyjne śląskie dania w nowoczesnej odsłonie, np. łącząc sprawdzone receptury z elementami kuchni fusion.

Centrum konferencyjne na obrzeżach Katowic – też warte wzięcia pod uwagę

Tak jak wspomnieliśmy już wcześniej, również poza samym ścisłym centrum Katowic są obiekty szkoleniowe warte uwagi - wszystko zależy od tego, skąd przybywają goście spotkania, a także czym na to spotkanie przybywają. Wybierając odpowiednie miejsce na swój event, można kierować się nie tylko lokalizacją w centrum miasta, ale również pobliskimi atrakcjami czy ważnymi punktami na mapie miasta. Przykładowo wspomniany wcześniej obiekt konferencyjny Park Inn by Radisson Katowice otoczony jest pięknym terenem Parku Śląskiego, a do Starego Miasta jest stąd jedynie 4 km. Dodatkowym plusem jest sąsiedztwo Międzynarodowego Centrum Kongresowego, centrum handlowego Silesia City Center, Muzeum Śląskiego oraz słynnej Hali Spodek. Goście biznesowi mają natomiast do swojej dyspozycji centrum konferencyjne Katowice o powierzchni 1000 m2.

Jeśli chcemy natomiast zorganizować spotkanie biznesowe czy wykwintny bankiet, możemy skorzystać z usług obiektu Ambasador, o którym również pisaliśmy wyżej. Zlokalizowany jest niedaleko centrum miasta Katowice, blisko Doliny Trzech Stawów oraz autostrady A4. W restauracji, która znajduje się w obiekcie goście biznesowi znajdą menu składające się ze specjałów kuchni europejskiej oraz sushi. Dodatkowo Ambasador oferuje salę konferencyjną o powierzchni 145 m2. Hotele konferencyjne w Katowicach nie ograniczają się jak widać tylko do centrum miasta - choć chyba właśnie tych w centrum jesteśmy w stanie wymienić najwięcej. Warto też dodać, że w katowickim centrum otwiera się coraz to więcej obiektów tego typu. W toku jest kilka ciekawych projektów. Inwestorzy wyczuwają potencjał tego miasta, co przekłada się oczywiście na rozwój całych Katowic.

Obiekty konferencyjne – Katowice

Katowice, będące dynamicznym ośrodkiem biznesowym, oferują różnorodność obiektów konferencyjnych dostosowanych do różnych potrzeb i stylów wydarzeń. W tym mieście można znaleźć miejsca dedykowane specjalnie pod organizację konferencji, szkoleń i warsztatów, posiadające nowoczesne wyposażenie oraz ergonomiczne rozwiązania. Hotele w Katowicach, wzbogacając swoją ofertę, umożliwiają także organizację eventów biznesowych, dostarczając nie tylko komfortowego zakwaterowania, ale także profesjonalnie przygotowanych sal konferencyjnych. 

Różnorodność przestrzeni od małych, kameralnych sal po duże centra konferencyjne, jak i sale konferencyjne w biurowcach, sprawia, że Katowice to miejsce, gdzie każdy organizator znajdzie idealne miejsce do zrealizowania swojego wydarzenia biznesowego.

Hotele konferencyjne – Katowice

Decydując się na zorganizowanie konferencji w hotelu, organizatorzy mogą zapewnić uczestnikom nie tylko profesjonalnie wyposażone sale konferencyjne, ale także komfortowe zakwaterowanie w jednym miejscu. To doskonała opcja dla gości, którzy chcą skorzystać z wyjątkowego otoczenia i jednocześnie skoncentrować się na treści wydarzenia. Hotele konferencyjne w Katowicach często oferują również wysoką jakość wyżywienia, dostosowanego do indywidualnych potrzeb klienta, co dodatkowo podnosi atrakcyjność organizowanego spotkania biznesowego. Profesjonalna obsługa dbająca o każdy detal sprawia, że Katowice stają się doskonałym miejscem do przeprowadzenia udanych i efektywnych konferencji.

Ośrodki konferencyjne – Katowice

Niezależnie od potrzeb, w Katowicach znajdują się miejsca, które sprzyjają profesjonalnym spotkaniom biznesowym, zarówno tradycyjnym, jak i nowoczesnym formom organizacji wydarzeń. D9Space to unikalny ośrodek o powierzchni 140 metrów kwadratowych, dedykowany organizacji różnorodnych spotkań biznesowych, niezależnie od ich charakteru - czy to tradycyjnych konferencji, czy też wydarzeń online. Zapewnia wyposażone sale konferencyjne oraz sprzyja kreatywności i rozwijaniu relacji biznesowych w nowoczesny sposób. 
Ośrodki konferencyjne w Katowicach, takie jak D9Space, to doskonałe rozwiązanie dla firm poszukujących nowatorskich przestrzeni do organizacji wydarzeń, gdzie innowacyjność i profesjonalizm jest zapewniony na najwyższym poziomie.

Sala konferencyjna Katowice – centrum

Sala konferencyjna w centrum Katowic z wielu powodów jest doskonałym wyborem dla organizatorów spotkań biznesowych. Położenie w sercu miasta gwarantuje łatwy dostęp dla uczestników, niezależnie od środka transportu, co jest istotne zarówno dla osób podróżujących samochodem, jak i korzystających z komunikacji miejskiej. Centrum Katowic to także dynamiczna przestrzeń życia biznesowego, jak i kulturalnego.

Wartw uwagi w centrum Katowic jest Centrum biurowo-szkoleniowe MONIUSZKI 7. Obiekt dysponuje świetnymi salami konferencyjnymi o zróżnicowanej wielkości, które z pewnością zapewnią właściwe warunki konferencyjne i szkoleniowe.

Bliskość atrakcji turystycznych, restauracji oraz innych udogodnień sprawia, że uczestnicy konferencji mogą cieszyć się nie tylko merytorycznymi aspektami spotkania, ale również poznać walory Katowic. Profesjonalne sale konferencyjne w centrum Katowic oferują nowoczesne wyposażenie, a atmosfera miejsca sprzyja skoncentrowanym i efektywnym spotkaniom biznesowym.

Sale szkoleniowe do wynajęcia – Katowice

Sale szkoleniowe do wynajęcia w Katowicach stanowią idealne miejsce dla organizatorów konferencji, szkoleń czy spotkań biznesowych. To dynamiczne miasto oferuje różnorodność obiektów, zarówno pod względem lokalizacji, jak i wyposażenia. Znalezienie odpowiedniej sali szkoleniowej jest ułatwione dzięki bogatej ofercie centrów konferencyjnych, hoteli oraz nowoczesnych przestrzeni dedykowanych eventom biznesowym. Dobra komunikacja, atrakcyjne otoczenie kulturalne i biznesowe, a także profesjonalne zaplecze są tylko niektórymi z atutów, które sprawiają, że Katowice stają się coraz częstszym wyborem dla firm planujących zorganizowanie merytorycznych i udanych spotkań.

FAQ

Czy sale konferencyjne w Katowicach wyposażone są w sprzęty multimedialne?

Sale konferencyjne, które znajdują się w Katowicach, wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami, przestronnością oraz wyjątkowym charakterem. Na pochwałę zasługuje także ich wyposażenie. Poza wysokiej jakości meblami, znajdują się tam także niezawodne sprzęty multimedialne. Są to m.in. rzutniki, różnego rodzaju tablice, flipcharty, mikrofony, zestawy nagłośnieniowe, ksero, drukarki czy laptopy. Ponadto, w pomieszczeniach można liczyć na klimatyzację oraz na Wi-Fi.

Gdzie w Katowicach zorganizować konferencję w pobliżu dworca PKP?

Nierzadko goście konferencyjni muszą pokonać setki kilometrów, by dotrzeć do docelowego miejsca spotkania. Sporym ułatwieniem jest więc organizacja eventu w pobliżu najważniejszych ośrodków komunikacyjnych - m.in. w pobliżu dworców PKP. W Katowicach jest to możliwe chociażby w Mercure Katowice City Center, zlokalizowanym przy ulicy Młyńskiej oraz w Business Center 1, który usytuowany jest przy ulicy Staromiejskiej.

Gdzie w Katowicach zorganizować kameralną konferencję?

Sale konferencyjne w Katowicach są zróżnicowane pod względem wielkości. Można w nich zorganizować zarówno niewielkie, średnie, jak i znacznie większe wydarzenia, nawet na kilkaset osób. Odpowiednią przestrzenią na kameralne eventy dysponują m.in. Sale Konferencyjne DAGMA, nowoczesne Centrum konferencyjne Ambasador, równie doskonały Park Inn by Radisson Katowice czy wspomniany już wcześniej Business Center 1.

Jakie atrakcje dodatkowe oferują obiekty konferencyjne w Katowicach?

Oferta konferencyjna obiektów w Katowicach nie ogranicza się wyłącznie do oferowania sal biznesowych. Obiekty te proponują też wiele atrakcji dodatkowych, będących odpowiednimi zarówno na wypoczynek, jak i na integrację uczestników. Udogodnienia te są różne w zależności od obiektu, jednak najczęściej obejmują: sauny i łaźnie parowe, strefy fitness, salki z grami, boiska sportowe, korty tenisowe, wypożyczalnie rowerów czy rozległe tereny parkowe wokół.

Czy obiekty konferencyjne w Katowicach świadczą kompleksowe usługi organizacyjne?

Obiekty konferencyjne w Katowicach w zdecydowanej większości świadczą kompleksowe usługi organizacyjne. Oznacza to, że poza salami biznesowymi i atrakcjami dodatkowymi (które zostały opisane w powyższym pytaniu), proponują także inne udogodnienia. Są to komfortowe miejsca noclegowe w pokojach i apartamentach, wyśmienite kulinaria, miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i autobusów, a także pomoc techniczna podczas trwania eventów.