Znajdź sale konferencyjne i szkoleniowe

Sale konferencyjne i szkoleniowe w Katowice

33 obiektów i sal konferencyjnych

Sale konferencyjne Katowice

Katowice to jedno z największych miast Polski i przede wszystkim największy ośrodek aglomeracji śląskiej. Kojarzone jest przede wszystkim z kopalniami, ale całkiem niesłusznie. Katowice to bowiem prężny ośrodek gospodarczy, w którym mają siedzibę firmy z bardzo wielu, różnych od siebie branż, nie tylko firm działających regionalnie, ale też w całej Polsce lub na wielu rynkach zagranicznych. Powoduje to, że istnieją wielkie potrzeby w zakresie zaplecza konferencyjnego, które posłuży do organizacji szkoleń, konferencji, seminariów, spotkań biznesowych, a także firmowych wyjazdów integracyjnych. A skoro jest popyt na sale konferencyjne, to oczywiście jest i stosowna podaż.

Sale konferencyjne i sale szkoleniowe Katowice są przede wszystkim miejscem konferencji i szkoleń, tak chętnie organizowanych obecnie przez firmy. Osoby, które organizują takie wydarzenia, szukają sal konferencyjnych, które będą spełniały konieczne warunki, takie jak:

  • Szybki i wygodny dojazd
  • Profesjonalne, nowoczesne wyposażenie
  • Lokalizacja w miejscu z atrakcjami turystycznymi

Centrum biurowo-szkoleniowe MONIUSZKI 7 zostało stworzone z myślą o klientach biznesowych. Znajduje się tutaj 8 sal i salek doskonałych na małe i duże spotkania biznesowe. Podczas spotkań zapewniane jest pełne zaplecze cateringowe, od kawy po przepyszne i ... sycące obiady w przypadku dłużej trwających spotkań.

Do dyspozycji zostało oddane Centrum Konferencyjne o powierzchni 1000 m2. Ofertę noclegową tworzy 168 współcześnie urządzonych pokojów hotelowych w Katowicach. To doskonałe miejsce na zorganizowanie konferencji, szkolenia lub imprezy integracyjnej ...

Centrum biznesowe w sercu Katowic oferuje cztery niezależne sale szkoleniowe, które w pełni zostały przystosowane do obsługi spotkań biznesowych każdego typu. Business Center to miejsce, które tworzą profesjonalni szkoleniowcy posiadający szeroki zakres ...wiedzy w dziedzinach zarządzania, doskonalenia umiejętności interpersonalnych, komunikacja, finansów czy rachunkowości. 

Restauracja Ambasador zaprasza wszystkich gościa aby mogli zapoznać się z ofertą dań prezentowanych w menu. Ponadto Ambasador posiada 145 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej, którą można wynająć w ramach organizacji różnorodnych spotkań ...biznesowych. Przestrzeń tę można dowolnie aranżować tworząc mniejsze sale. Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane i posiadają dostęp do bezprzewodowego internetu. 

Rozbudowane zaplecze konferencyjne umożliwia kompleksową obsługę spotkań biznesowych w Katowicach, jak i wielu innych miastach Polski. 

W centrum Katowic powstanie nowy hotel czterogwiazdkowy pod marką sieci Qubus. Obiekt będzie posiadał sale bankietowo-konferencyjne, restaurację oraz ok. 90 pokoi ...

Global Office Park w centrum Katowic to nowa inwestycja firmy Cavatina Holding. Kompleks będzie świadczył usługi handlowe, biurowe i mieszkaniowe. W dwóch 100-metrowych wieżach znajdzie się również przestrzeń na zaplecze biznesowe z salami ...konferencyjnymi.

W Pyrzowicach koła Katowic, niedaleko lotniska powstanie Hotel Moxy. Na 6 kondygnacjach rozlokowanych zostanie 100 komfortowych, nowoczesnych pokoi. W projekcie przewidziano również przestrzeń na zaplecze konferencyjne.  ...;

Na 2022 roku zaplanowano otwarcie nowego hotelu sieci Puro w centrum Katowic. Projekt dostosowany ma być m.in. do gości biznesowych.

Vienna House R.evo Katowice zaoferuje ponad 200 pokoi, strefę fitness, przestronne lobby, klimatyczną restaurację, strefę Work & Play i podziemne kino ....

W Katowicach powstaje całkiem nowy kompleks, który można nazwać wręcz dzielnicą. Całkowita powierzchnia inwestycji to aż 447 000 m kw., a powierzchnia użytkowa naziemna to ok. 270 000 m kw ....

Nowoczesny kompleks hotelowy zapewni dodatkowe 204 miejsca noclegowe w Katowicach. Obiekt będzie posiadał doskonałą lokalizację względem szkoleń i konferencji.  ...;

Nowy obiekt hotelowo-biurowy powstanie w centrum Katowic. 

Mercure Katowice City Center powstanie w centrum Katowic, przy ulicy Młyńskiej. Grupa hotelowa Orbis podpisała umowę franczyzy z UBM Development AG. Budowy mają zakończyć się w 2020 roku ....

Obiekty konferencyjne w okolicy: Katowice

Stadion Śląski to jedno z najważniejszych miejsc na organizację imprez sportowych, kulturalnych oraz biznesowych na Śląsku, a jednocześnie ważny punkt eventowy dla całej Polski. Udostępnia centrum konferencyjne, loże vipowskie oraz niezbędne zaplecze ...audiowizualne.

Elegancki Hotel Cumulus położony jest w spokojnej i cichej dzielnicy z widokiem na przepiękny XVI-wieczny zamek, tuż przy rzece Przemszy. Niepodal znajdują się korty tenisowe, boiska sportowe, stadion, a także wiele interesujących miejsc wartych ...odwiedzenia. Ze względu na atrakcyjne położenie oraz nowoczesne wyposażenie, obiekt doskonale sprawdza się podczas indywidualnych wypoczynków, czy zorganizowanych wydarzeń biznesowych. Swoim gościom hotel oferuje komfortowe i szykowne miejsca noclegowe, restaurację z pyszną kuchnią europejską i polską, profesjonalne centrum konferencyjne, odprężającą strefę relaksu, korty tenisowe, obszerny i monitorowany parking. Ponadto, obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nad bezpieczeństwem oraz komfortem gości czuwa doświadczony i uśmiechniety personel.

Hotel**** ul. Chopina Siemianowice Śląskie powstaje w miejscu niszczejących murów zespołu pałacowego należącego niegdyś do rodu Donnersmarcków. Stara stajnia zostana przekształcona na hotel w standardzie 4 gwiazdek, a dawny maneż ...przekształci się w salę eventową i restaurację.      

Hotel Mercure Sosnowiec zostanie otwarty dla gości dopiero w 2022 roku, ale już teraz mieszkańcy tego miasta zacierają ręcę, bo liczą na rozwój handlu i przemysłu. Dzięki dogodnej lokalizacji przy Dworcu PKP hotel chętnie odwiedzać będą zaró ...wno turyści, jak i osoby podróżujące służbowo.

Pozostałe sale konferencyjne:

Pięciogwiazdkowy hotel Monopol to jeden z najlepszych hoteli nie tylko jeśli chodzi o Katowice, ale także cały Śląsk. Ten obiekt konferencyjny zapewnia także doskonałą powierzchnię konferencyjną, która z pewnością doskonale posłuży jako miejsce ...organizacji konferencji, szkolenia czy biznesowego spotkania.

Do dyspozycji gości Hotel Diament Plaza Katowice oddaje 45 wygodnych pokoi, Restaurację Diamentową słynącą z przepysznych dań oraz zaplecze konferencyjne. Każdy, kto zechce przybyć tutaj w celach służbowych może wynająć salę szkoleniową na ró ...żnorodne spotkania – od tych większych, po kameralne, które odbyć się mogą w przeznaczonym do dziesięciu osób gabinecie.

Podobnie jak sale konferencyjne Szczecin i sale konferencyjne Lublin, hotele i inne obiekty konferencyjne w Katowicach można znaleźć w wielu częściach tego ciekawego miasta. Poniżej chcieliśmy pokazać, czym można się kierować wybierając jeden z licznych obiektów konferencyjnych w Katowicach, tak aby zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy szkolenia lub wyjazdu integracyjnego byli zadowoleni.

Sale szkoleniowe Katowice – położenie ma znaczenie

Katowice to miasto, które ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć komunikacji miejskiej. Dzięki temu korzystając z niej można szybko i wygodnie dojechać do obiektu, w którym na uczestników będą czekać sale konferencyjne.

Aby dobrze wybrać obiekt konferencyjny pod względem lokalizacji, konieczna jest odpowiedź na dwa pytania:

  • W jaki sposób uczestnicy dojadą na miejsce?


Jeśli goście konferencji lub szkolenia będą na miejsce dojeżdżać autokarem, to warto by znaleźć obiekt położony blisko szybkich szlaków komunikacyjnych, takich jak autostrada czy droga ekspresowa. Katowice mają w tym przypadku wielką zaletę, ponieważ są położone na przecięciu wielu ważnych, szybkich dróg, takich jak autostrada A1 i A4. Znalezienie obiektu konferencyjnego w niedalekiej odległości od tego typu drogi sprawdzi się również w przypadku, gdy uczestnicy konferencji dojadą na miejsce swoim samochodem.

Może się również zdarzyć, że z różnych przyczyn goście zaproszeni na konferencję czy też uczestnicy firmowego wyjazdu integracyjnego przyjadą do Katowic koleją. Wtedy warto zorganizować takie wydarzenie biznesowe w okolicach dworca kolejowego, skąd uczestnicy dojdą do obiektu konferencyjnego nawet piechotą. Przykładowo – obiekt Hotel Diament Plaza Katowice położony jest w samym środku miasta, tuż przy dworcu PKP. Jego położenie zapewni uczestnikom konferencji szybką komunikację nie tylko po Katowicach, ale także po terenie całej aglomeracji śląskiej. Do dyspozycji gości Hotel Diament Plaza Katowice oddaje 45 wygodnych pokoi, Restaurację Diamentową, słynącą z pysznej i wykwintnej kuchni oraz 4 nowoczesne sale konferencyjne, wyposażone w niezbędny sprzęt multimedialny.

  • Czy w trakcie wyjazdu jest przewidziane zwiedzanie?


Podczas dłuższych wydarzeń typu konferencje czy szkolenia przewidziane jest także zwiedzanie. Wbrew pozorom w Katowicach jest wiele miejsc, które są atrakcyjne turystycznie. W przypadku więc, gdy uczestnicy konferencji mają czas do swojej dyspozycji, warto znaleźć obiekt konferencyjny, który umożliwi szybki dostęp do zabytków. Sala konferencyjna Katowice dostępna przykładowo w hotelu Monopol z pewnością będzie doskonałym miejsce na organizację konferencji czy szkolenia, a przy tym w samym sercu starej części Katowic.

Warto przy tym podkreślić, że pięciogwiazdkowy Monopol to jeden z najlepszych hoteli na Śląsku. Mieści się w pięknym budynku, który ma ponad stuletnią tradycję, a sam budynek ma piękną, oryginalną fasadę. Obiekt ten posiada również piękne, nowoczesne sale konferencyjne, które wyposażone są najnowocześniejszy sprzęt multimedialny, doskonale nagłośnione i oświetlone.

Innym obiektem konferencyjnym położonym w ścisłym centrum Katowic jest Centrum biurowo-szkoleniowe MONIUSZKI 7. Obiekt dysponuje świetnymi salami konferencyjnymi o zróżnicowanej wielkości, które z pewnością zapewnią właściwe warunki konferencyjne i szkoleniowe.

Obiekty konferencyjne poza ścisłym centrum – też warte wzięcia pod uwagę

Również poza samym ścisłym centrum Katowic są obiekty konferencyjne warte uwagi. Przykładowo obiekt konferencyjny Park Inn by Radisson Katowice otoczony jest pięknym terenem Parku Śląskiego, a do Starego Miasta jest stąd jedynie 4 km. Dodatkowym plusem jest sąsiedztwo Międzynarodowego Centrum Kongresowego, centrum handlowego Silesia City Center, Muzeum Śląskiego oraz słynnej Hali Spodek. Goście biznesowi mają natomiast do swojej dyspozycji Centrum Konferencyjne o powierzchni 1000 m2.

Jeśli chcemy natomiast zorganizować spotkanie biznesowe czy wykwintny bankiet, możemy skorzystać z usług obiektu Ambasador, zlokalizowanym niedaleko centrum miasta Katowice, blisko Doliny Trzech Stawów oraz autostrady A4. W restauracji, która znajduje się w obiekcie goście biznesowi znajdą menu składające się ze specjałów kuchni europejskiej oraz sushi. Dodatkowo Ambasador oferuje salę konferencyjną o powierzchni 145 m2.

Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij