Organizacja spotkania biznesowego na uczelni wydaje się dosyć abstrakcyjna. Po co wracać na studia, kiedy już je skończyliśmy? Po co powracać do sal, w których niegdyś oblaliśmy egzamin lub co gorsza – zostaliśmy przyłapani na ściąganiu?

Za, z pozoru niezrozumiałą, decyzją o organizacji konferencji na uczelni wyższej, wbrew pozorom, stoi wiele przekonujących argumentów: nowoczesny sprzęt, duża powierzchnia, prestiżowa lokalizacja, odpowiednie zaplecze techniczne.

W dzisiejszym artykule na tapet weźmiemy uczelnie w Szczecinie, które posiadają sale konferencyjne lub szkoleniowe, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających organizatorów spotkań biznesowych.

Najwięcej powierzchni eventowych przystosowanych do przyjmowania dużej liczby osób ma oczywiście największa uczelnia w stolicy województwa zachodniopomorskiego – Uniwersytet Szczeciński.

Może się on pochwalić przestronną i funkcjonalną Aulą, która mieści się w murach Wydziału Humanistycznego. Pomieszczenie to posiada wbudowaną widownię, która mieści około 750 osób, co pozwala organizować tu naprawdę duże konferencje, seminaria czy kongresy. Niewątpliwym atutem jest pojemny parking na ok. 300 samochodów. Do dyspozycji osób wynajmujących Aulę jest nowoczesny sprzęt konferencyjny (m.in. 2 ekrany, 5 przenośnych mikrofonów, tablica interaktywna, wizualizer, projektor multimedialny). Wydział Humanistyczny wraz z Aulą zlokalizowany jest przy ulicy Krakowskiej, w pobliżu Dworca PKP i drogi krajowej nr 13, co pozwala na wygodny dojazd do Auli różnymi środkami komunikacji.

Do Uniwersytetu Szczecińskiego należy także SERVICE INTER-LAB Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji dla Sektora Usług. Jest to projekt realizowany przez Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług. Misją projektu ma być wspieranie rozwoju nauki, edukacji, biznesu i zapewnienie dostęp do nowoczesnej infrastruktury.

W centrum organizatorzy spotkań biznesowych znajdą kilka funkcjonalnych sal konferencyjnych i szkoleniowych zróżnicowanych pod kątem wielkości powierzchni. Pomieszczą od 6 do nawet 200 osób. Wyposażono je w profesjonalny sprzęt multimedialny. Sale konferencyjne pomieszczą do 200 osób. Istnieje jednak możliwość podzielenia ich na 3 mniejsze salki, które mogą posłużyć do organizacji kameralnych szkoleń czy pracy w grupach. Sale Wideokonferencyjne z kolei umożliwiają wideo-rozmowy z osobami na całym świecie, w tym z zagranicznymi kontrahentami. W obiekcie znajdują się też sale szkoleniowe mieszczące do 60 osób.

Konferencję można zorganizować także na terenie Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie. Mieści się ona przy al. Wojska Polskiego, w spokojnej dzielnicy. Budynek przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Uczelnia ta w swojej biznesowej ofercie posiada 9 wyposażonych i funkcjonalnych sal. Spotkania odbywają się w kilkuosobowym gronie w salach szkoleniowych, które mieszczą do 30 uczestników. Z kolei Aula pomieści ponad 250 osób. Wszystkie z sal wyposażone są w liczne udogodnienia, takie jak nagłośnienie, rzutnik, bezprzewodowy internet czy flipchart.

Szczecińskie uczelnie mają wiele do zaoferowania organizatorom wydarzeń biznesowych i lokalnym przedsiębiorcom – od kameralnych salek po duże, przestronne Aule, które mieszczą kilkaset osób.

Share: