Tak jak obiecaliśmy, tak i robimy – czas na drugą część poradnika, jak dobrze wyglądać podczas wideokonferencji. W pierwszej części skupiliśmy się na odpowiednim oświetleniu, kadrze i tle. Teraz czas na odpowiednie przygotowanie naszych twarzy. Nie będziemy ukrywać, że tę część dedykujemy bardziej Paniom, ponieważ dziś skupimy się na odpowiednim makijażu na wideokonferencję. Co podkreślić, a co zatuszować? Zapraszamy do czytania dalej!

Jak stworzyć make-up na wideokonferencję?

Ostatnie dwa lata, które wiele osób przepracowało zdalnie w domach, rozleniwiło nas pod kątem malowania swojej twarzy. Spotykamy się z wieloma opiniami, że kobiety przez pandemię praktycznie przestały się malować. Bo nie tylko nie chodziły do biura, ale również inne wyjścia były mocno ograniczone przez rosnącą liczbę zachorowań na koronawirusa.

Zrobienie makijażu na wideokonferencję okazywał się dla wielu sporym wyzwaniem. Część z nas zdążyła zapomnieć, jak się trzyma pędzel do cieni do oczu czy ten od bronzera 😉 Dotyczy to tych osób, które w wideokonferencji uczestniczył raz na jakiś czas. Panie, które codziennie za pomocą kamery internetowej i odpowiedniego programu do wideokonferencji Zoom czy wideokonferencji Teams łączyły się ze swoimi klientami, współpracownikami czy przełożonymi, tego problemu nie miały, ale… najprawdopodobniej i one zmieniły swoje nawyki makijażowe i sposób malowania swojej twarzy. Na pewno nauczyły się, jak zrobić szybki makijaż na wideokonferencję 😁

Makijaż na wideokonferencje vs. makijaż do pracy

Make-up na wideokonferencję jest bowiem trochę inny niż ten, który wykonujemy, wiedząc, że będziemy się spotykać z ludźmi stacjonarnie. Taki makijaż nie musi też przetrwać tyle godzin co makijaż do pracy czy taki, który wykonujemy, kiedy idziemy na biznesowe spotkanie w restauracji.

Jak wykonać makijaż na wideokonferencję?

Przede wszystkim możemy zrezygnować z mocno kryjącego podkładu. Jakość kamer internetowych w laptopie czy telefonie wciąż pozostawia dużo do życzenia. Nasi rozmówcy najprawdopodobniej nie będą w stanie dostrzec, że mamy jakiegoś nowego pryszcza. Tym bardziej, jeśli w zdalnym spotkaniu bierze udział więcej osób, a my będziemy tylko małym kwadracikiem na ekranie pośród wielu. Postaw więc na delikatny podkład rozświetlający lub krem BB, który łączy w sobie pielęgnację z kolorówką. Jeśli masz tłustą skórę, nie zapomnij o pudrze. Nie chcemy przecież wyglądać, jakbyśmy dopiero co skończyły trening (i to w godzinach pracy!) 😊

O ile podkład możesz sobie odpuścić, tak warto pamiętać o rozświetlającym korektorze pod oczy. Dlaczego? Fioletowo-brązowe sińce pod oczami zdradzają, że jesteśmy zmęczeni, co może przekładać się na nieprofesjonalny odbiór naszej osoby. Warto rozświetlić tę okolicę twarzy, ponieważ to też od razu rozjaśnia nasze spojrzenie i podkreśla oczy.

A jeśli już przy oczach jesteśmy, to zajmijmy się tym, jak pomalować oczy na wideokonferencję. Przede wszystkim naszym przyjacielem będzie maskara, inaczej zwana tuszem do rzęs. Pomalowane i podkręcone rzęsy od razu optycznie powiększają nam oczy i wyglądamy wtedy atrakcyjniej oraz na bardziej wyspane. Pomalowane rzęsy u kobiet robią naprawdę dużą robotę. Jeśli mielibyśmy wybrać jeden kosmetyk “must be”, to z pewnością byłaby to maskara. Kiedy idziemy na stacjonarną konferencję w hotelu szkoleniowym czy centrum konferencyjnym w, sięgamy po cienie do oczu. Zwłaszcza jeśli są to duże konferencje w Warszawie czy w eleganckich hotelach 5-gwiazdkowych.

W przypadku spotkań online ten krok możemy pominąć – i tak nasza praca nie zostanie dostrzeżona przez kiepską jakość kamerki 😉

Dużą robotę robią też odpowiednio podkreślone brwi i zadbaniu o nie również nie powinniśmy zapomnieć przy robieniu make-upu na konferencję online. Brwi są bowiem oprawą naszych oczu. Ważne jest ich delikatne pomalowanie zwłaszcza jeśli naturalnie nasze włoski u brwi są z reguły jasne. Pamiętajcie jednak, żeby nie przesadzić z ich podkreśleniem. Mocne, czarne brwi, ostro zakończone mogą przytłoczyć nasz delikatny makijaż twarzy i będziemy wyglądać karykaturalnie.

Jak wyglądać dobrze podczas spotkań online?

Na pewno z wykonturowaną twarzą! Pamiętajcie, że kamera dodaje kilka kilo. Nie wiemy, czy jest to naukowo potwierdzone, ale na pewno wiele z nas nie lubi patrzeć na swój podgląd na ekranie, bo widzi tylko jedną wielką okrągłą białą plamę. Mimo podkreślonych brwi i pomalowanych rzęs, jeśli nie machniemy policzków bronzerem, nie będziemy prezentować się wystarczająco dobrze. Często też na takich zdalnych spotkaniach szwankuje nam oświetlenie i jesteśmy prześwietleni, co jeszcze bardziej sprawi, że będziemy wyglądać na bladych, a tym samych chorych i zmęczonych. Weź duży pędzel, nabierz trochę bronzera, strzep jego nadmiar i delikatnie przejedź pędzlem kilka razy pod kościami policzkowymi. Możesz też trochę przybronzowić swoją żuchwę, czoło i boki nosa.

Róż i już! Tak, tak, o różu też nie powinnyśmy zapomnieć. Delikatnie zaznaczone różem policzki wyglądają bardziej atrakcyjnie i… po prostu zdrowiej. Możesz postawić na róż rozświetlający, wtedy nie będziesz potrzebować dodatkowo rozświetlacza. Róże z delikatnym rozświetleniem wyglądają na policzkach bardzo naturalnie.

Podczas wykonywania makijażu na konferencję online, pamiętaj o ustach!

No i na koniec… szminka lub błyszczyk. Jeśli będziemy dużo mówić, nasz rozmówca będzie skupiał uwagę na naszych ustach. Fajnie, jakby były one ładnie podkreślone. Niekoniecznie musisz wyrysowywać usta konturówką i wypełniać je czerwoną szminką. Czasem wystarczy tylko delikatny pigment i trochę błyszczyka, by optycznie powiększyć nasze usta – wtedy będą się prezentować po prostu bardziej atrakcyjnie. Możesz sięgnąć po kolory nude lub zgaszone róże.

Mamy nadzieję, że nasz poradnik przyda Wam się w tworzeniu swojego makijażu na wideokonfencję. Zdajemy sobie sprawę, że powinniśmy opublikować go 2 lata temu, kiedy większość z nas zmuszona była przystosować się do nowej sytuacji i kiedy spotkania online były koniecznością, a nie jedną z opcji 😉 Przez te dwa lata świat jednak się na tyle zmienił, a firmy na tyle zmieniły swój sposób patrzenia na tego typu spotkania, że wideokonferencje na stałe weszły do naszego życia. Powyższe porady więc będą aktualne jeszcze bardzo długo. Inna sprawa, że spotkania online przeprowadzamy nie tylko w pracy, ale również w życiu osobistym, łącząc się przez kamerkę ze znajomymi czy rodziną za granicą.

Share:
Komentarze

Your email address will not be published. Required fields are marked *