Coraz bardziej popularne staje się organizowanie przez firmy imprez integracyjnych dla pracowników. Taka inicjatywa pozwala nawiązać silne więzi między pracownikami, co skutkuje w większej efektywności, zgraniu oraz w lepszych wynikach. Co więcej, wyjazdy zachęcają do pracy i dodają energii do działania. Takie spotkania mogą być również cenną dawką informacji dla pracodawcy o swojej załodze. Zaobserwować można role poszczególnych osób w grupie i ich zachowanie w nowych sytuacjach, a dodatkowo zdobyć sobie ich lojalność. Integracja pracowników to istotny element w prowadzeniu odnoszącego sukcesy biznesu, jednak często mimo chęci pracodawcy nie wiedzą, jak ją zorganizować. Dlatego przygotowaliśmy dla Wa kilka pomysłów jak przygotować udaną integrację pracowniczą.

Imprezy integracyjne mogą przybrać różnorodne formy – od zwykłego spotkania, przez warsztaty, aż po kilkudniowe wyjazdy.

Spotkania po godzinach pracy

Pomysły na integrację firmową ogranicza jedynie kreatywność. Zdecydowanie najluźniejszą formą zbliżenia się do pracowników są zwykłe spotkania po godzinach pracy. Takie rozwiązanie idealne jest dla zapracowanych, gdyż nie wymaga poświęcenia aż tak dużej ilości czasu, jak w przypadku kilkudniowych wyjazdów. Dobrym wyjściem jest organizacja bankietu – wystarczy sala konferencyjna na wynajem z cateringiem, a doborowe towarzystwo zadba o niepowtarzalny klimat i atmosferę. Jednak takie wyjścia nie muszą równać się jedynie zwykłemu wypadowi do restauracji, czy baru, choć to również świetny pomysł na bliższe poznanie współpracowników i spędzenie czasu w towarzystwie wyśmienitych posiłków.

Zorganizować można ciekawe i oryginalne wyjście, które wprowadzi odrobinę rywalizacji. Sukces zagwarantują między innymi mistrzostwa firmowe w grze w kręgle lub paintball. To świetna rozrywka i możliwość poznania predyspozycji każdego pracownika. Świetną propozycją jest też międzydziałowy mecz siatkówki lub wzięcie udziału w escape roomie. Nic nie jednoczy zespołu tak, jak wspólne rozwiązywanie problemów i zdrowa grywalizacja. Dobrym pomysłem mogą być również warsztaty i szkolenia, jednak nie z dziedzin związanych z pracą, a takich, które pomogą się rozluźnić, a może nawet znaleźć nowe hobby. Gotowanie, szydełkowanie, a może degustacja win? Tutaj nie ma ograniczeń! Wystarczy znaleźć miejsce, które organizuje aktywności dla grup, a doświadczeni profesjonaliści zaplanują atrakcję od początku do końca.

Kilkudniowy wyjazd integracyjny

Kilkudniowy wyjazd firmowy to świetna okazja, by poznać się bliżej i spędzić więcej czasu ze swoimi współpracownikami. Łączy on odpoczynek od zawodowych obowiązków z ciekawymi aktywnościami oraz nowymi, bliższymi znajomościami. Coraz więcej hoteli, kompleksów i ośrodków oferuje zorganizowane wyjazdy integracyjne dla firm, które kumulują w sobie miejsca noclegowe, catering oraz rozmaite atrakcje. Podczas ciekawego wyjazdu z łatwością można zorganizować tematyczne imprezy, zabawy teambuildingowe, czy też szkolenia pracownicze, gdyż wiele osób z pewnością chętnie skorzysta z możliwości podniesienia swoich kwalifikacji.

Taki wyjazd, niezależnie od tego, czy zorganizowany nad morzem, czy w górach to wspaniale spędzony czas z dala od stresu i nerwów dnia codziennego, który może przynieść nowe umiejętności i cenne doświadczenia, które przydadzą się w pracy.

Oczywiście w zależności od planowanej formy integracji, organizatorzy muszą być gotowi na różnorodne koszty. Kilkudniowy wyjazd SPA będzie wymagał większego zaplecza finansowego niż wspólny seans filmowy, czy warsztaty z budowania domków dla ptaków. Niezależnie jednak na co się zdecydujecie, wasi pracownicy będą zadowoleni i usatysfakcjonowani z podejmowanych działań, a wy będziecie mieli okazję do bliższego poznania swoich pracowników i zbudowania zgranego i efektywnego zespołu.

Share: