Ostatnie lata pokazały nam, że dobra promocja usług w internecie przynosi spektakularne efekty. To właśnie tutaj nawiązać można kontakt z największą bazą zainteresowanych klientów, którzy z chęcią skorzystają z oferowanych świadczeń. Nie ogranicza się to jedynie do materialnych produktów. Tak samo, jak fizyczne przedmioty, za pomocą internetu reklamować można szkolenia i konferencję. 

Biznesowe spotkania, które poszerzają wiedzę i oferują atrakcyjną okazję do nawiązania nowych kontaktów, stają się coraz popularniejsze. Należy jednak  zadbać, by dotarły one do odpowiedniej grupy odbiorców. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik, jak reklamować szkolenia i konferencje w internecie. 

Media Społecznościowe

Nikogo nie dziwi, że social media podbijają praktycznie wszystkie rynki. To jedna z najlepszych metod promocji swoich usług, także szkoleń i konferencji. Różnorodność dostępnych platform pozwala idealnie dostosować przekaz do grupy docelowej, co znacznie zwiększa sukces. Przy reklamie szkoleń i konferencji w mediach społecznościowych należy zwrócić szczególną uwagę na wybór platformy i dostosowanie do niej treści. Wszystko sprowadza się do rodzaju odbiorców. Szkolenia skierowane do młodszych świetnie sprawdzą się na Instagramie, czy TikToku, zaś poważne konferencje znajdą swoje miejsce na platformach takich jak LinkedIn, czy Facebook. 

Zadając sobie pytanie, jak skutecznie promować szkolenia w mediach społecznościowych należy również postawić na systematyczność i jakość. Ważne jest, by umieszczać posty regularnie, tak by dotarły do większej ilości odbiorców. Co więcej, dopracowane treści zwracają większą uwagę użytkowników i bardziej zachęcają ich do zapoznania się ze szczegółami oferty. Wraz z popularnością portali video nadeszła era filmów. Dlatego ciekawym pomysłem, który z pewnością przyniesie zamierzony efekt, jest promocja za pomocą krótkich materiałów video na platformie YouTube lub TikTok, które w luźny sposób pokarzą kulisy organizowanych wydarzeń. 

Oprócz standardowego postowania treści na swoich stronach warto tworzyć wydarzenia, a także promować eventy na tematycznych grupach, które skupiają ludzi o danych zainteresowaniach, Można również zainwestować w płatne reklamy na platformach społecznościowych, które pozwolą dotrzeć do wielu nowych osób, przyzwoitym kosztem. 

Media społecznościowe to również blogosfera! Przy promocji szkoleń i konferencji w internecie warto zapoznać się z blogami branżowymi i tematycznymi. Prowadzenie takiej platformy pomoże zgromadzić zaufanych odbiorców, którzy z chęcią będą uczestniczyć w organizowanych wydarzeniach. Ciekawym rozwiązaniem jest nawiązanie partnerstwa z popularnymi blogami lub wysłanie do nich notek prasowych. Wzmianka o konferencji w topowych pismach branżowych zdecydowanie wpłynie na jej popularność. 

Bazy Szkoleń i Konferencji

Skuteczna promocja szkoleń i konferencji w internecie nie ogranicza się jednak jedynie do portalów społecznościowych. Efektywnym kanałem do reklamy eventów są specjalne strony internetowe – bazy szkoleń i konferencji. W takich miejscach każdy zainteresowany będzie mógł z łatwością dotrzeć do interesujących go wydarzeń – między innymi waszych eventów! Po dodaniu szczegółowych opisów i estetycznych zdjęć użytkownicy będą mogli zapoznać się z oferowanymi usługami i programem spotkań. Ułatwi to kontakt między przyszłymi uczestnikami a organizatorami. 

Reklamy w wyszukiwarkach

Zależy Wam na szybkim zdobyciu zainteresowanych uczestników? Dobrym rozwiązaniem będzie inwestycja w kampanie digitalowe. Platformy takie jak Google Ads pozwalają na przyśpieszenie decyzji użytkowników, dzięki podsuwaniu reklam, tym którzy już szukają określonych usług – szkoleń i konferencji. Kiedy informacja o Waszym szkoleniu wyświetli się jako jedna z pierwszych pozycji w wyszukiwarce, zdecydowanie przyciągnie wielu chętnych. Przy konfigurowaniu takiej reklamy należy pamiętać o odpowiednim dobraniu fraz kluczowych, najlepiej takich, które odpowiadają branży i tematom poruszanym na konferencji i szkoleniu. Pamiętajcie – wykupienie miejsca reklamy to dopiero początek sukcesu! 

Mamy nadzieje, że te krótkie, lecz treściwe porady pomogą Wam w owocnym promowaniu szkoleń i konferencji. 

Share: