Organizacja konferencji może okazać się nie lada wyzwaniem. Należy pamiętać o wielu ważnych kwestiach, których pominięcie będzie skutkować obniżeniem poziomu całej imprezy. Zaczynając od miejsca, które będzie odpowiadać wymaganiom Gości, zwłaszcza jeżeli to konferencja kilkudniowa, przechodząc przez prelegentów i posiłki, kończąc na szczegółowym harmonogramie przedsięwzięcia. Jednak to nie koniec! Oprócz wszystkich formalnych spraw, na organizatorów czeka wyzwanie, które jest w stanie znacznie wpłynąć na zadowolenie uczestników konferencji. Organizacja konferencji biznesowej to również potrzeba zorganizowania atrakcji! Atrakcje na imprezę firmową pozwalają na rozluźnienie się wszystkich Gości, ale również integrację, która umożliwi nawiązanie cennych relacji. Są one kluczowym elementem każdego spotkania. Niezależnie od tego, czy organizujemy szkolenia, warsztaty, konferencję czy integracje. Atrakcja, którą zaplanujemy, będzie stanowiła najbardziej istotny element.

To, na jaki rodzaj atrakcji się zdecydujemy, zależy od wielu czynników. Istotnym okazuje się miejsce przedsięwzięcia oraz czas jego trwania. Zupełnie inne atrakcje sprawdzą się na konferencję jednodniową w górach, a inne na jednodniowe szkolenie w stolicy. Ważnym elementem są również relacje między uczestnikami — jeżeli się znają, łatwiej będzie nawiązać im kontakt i pracować w zespole. Należy również zastanowić się, czy nasza atrakcja ma skupiać się na wypoczynku, czy uaktywnieniu Gości. Ze względu na dużą różnorodność atrakcji na konferencję przygotowaliśmy dla Was listę najpopularniejszych propozycji, które sprawią, że Wasz event będzie niezapomnianym wydarzeniem.

Tematyczna Impreza integracyjna

Impreza to jedna z najlepszych form integracji uczestników wszelkich spotkań biznesowych. Podczas takiego wydarzenia można pożegnać się ze stresem, rozluźnić się i nawiązać kontakty bez sztywnych formułek. Co więcej, kiedy przyjęcie nabierze formy tematycznej, która wiąże się z charakterem konferencji, czy też popularnych tematów np. z popkultury, staje się ono rewelacyjnym pomysłem dla osób kreatywnych i lubiących spędzać czas w nietypowy sposób. Nieszablonowa zabawa pozwoli na wykazanie się dobraniem odpowiedniego stroju, czy muzyki. Najważniejszy elementem jednak jest motyw przewodni. To od niego zależy, w jakim charakterze pojawią się Goście, jaka muzyka zagra z głośników i czego będzie można skosztować. Wszystko musi ze sobą współgrać i być dopracowane w najmniejszych szczegółach. Jednak kiedy już cała organizacja będzie dopięta na ostatni guzik, impreza tematyczna stanie się świetnym unikalnym wspomnieniem.

Atrakcje fotograficzne

Co jest najtrwalszą pamiątką naszych wspomnień? Jedyną poprawną odpowiedzią są zdjęcia! Dlatego też kolejną ciekawą i interesującą atrakcją są wszelkiego rodzaju budki fotograficzne. Dzisiaj na rynku eventowym istnieje wiele możliwości wyboru różnorodnych maszyn. Dopasowując tę atrakcję do motywu, wybrać możemy klasyczne budki, kamery 360 stopni, które umożliwiają nagranie szalonej pozy z każdej strony i dużym spowolnieniu, selfie mirror, malowanie światłem, a nawet maszynę tworzącą flip booki, czyli wydrukowaną animację poklatkową. Bogaty wybór oryginalnych dodatków, takich jak kolorowe peruki, fantazyjne okulary, maski, wąsy, kapelusze czy tabliczki z zabawnymi napisami będzie świetnym sposobem na przełamanie pierwszych lodów i wprowadzenie wszystkich w imprezowy nastrój. Istnieje również możliwość zamówienia spersonalizowanych gadżetów z logo firmy lub ze znakami specjalnymi, nazwami działów czy branżowymi powiedzeniami, które spowodują, że osoby bawiące się z fotobudką będą jeszcze bardziej identyfikowały się z organizowanym wydarzeniem.

Pokazy laserowe

A może organizując konferencję, pragniesz zaskoczyć Gości? Sprawić, że zapamiętają wieczór na długo, jako piękne wydarzenie, które dzięki dodatkowej atrakcji zaparło dech w piersiach? Pierwsze co przychodzi na myśl po takim opisie, są fajerwerki, jednak mogą okazać się one sztampowym pomysłem, który w dodatku okazuje się szkodliwy dla zwierząt, mieszkańców miast i środowiska. Jak więc zastąpić je czymś równie spektakularnym? Na ratunek przybywają pokazy laserowe! To imponujące widowiska, które łączą ze sobą efekty wizualne i dźwiękowe, tworząc artystyczne spektakle barw i muzyki. Lasery zapewniają niezapomniane i niecodzienne wrażenia. To piękny efekt, który pozwala Gościom dosłownie dotknąć kolorów i przenieść się w miejsce niczym z filmów sci-fi.

Wirtualna rzeczywistość

Wirtualna rzeczywistość to przedstawienie wirtualnego świata w taki sposób, że widziane w nim obiekty sprawiają wrażenie fizycznej, przestrzennej obecności. Poprzez założenie specjalnych okularów i słuchawek uczestnicy zabawy mogą całkowicie odciąć się od bodźców świata zewnętrznego i zatracić się wirtualnym świecie. To niezwykle i niepowtarzalne doświadczenie, które zdecydowanie zachwyci wielbicieli nowinek technologicznych. Stanowisko VR na konferencjach branżowych jest w stanie dać chwilę wytchnienia i odpoczynku od prezentacji prelegentów i pozwoli zadbać o dobry humor uczestników wydarzenia. Dzięki wielu symulacją multiplayer jest to też okazja do integracji i współpracy między Gośćmi. Pobyt w wirtualnym świecie może także pobudzić kreatywność i odnaleźć rozwiązania, które można przenieść do realnego świata.

Sportowe rywalizacje

Jak lepiej zintegrować i rozluźnić Gości konferencji niż poprzez zdrową, sportową rywalizację? Sportowe konkurencje to świetne, wspólna zabawa, która na pewno zaangażuje wielu uczestników. Istnieje wiele możliwości ich organizacji. Można wybrać spośród wielu gier zespołowych takich jak zbijak, siatkówka, piłka nożna, lub zorganizować tor przeszkód, niczym z wojskowych filmów. Jeżeli jednak organizatorom zależy na bardziej profesjonalnym spotkaniu, idealnie sprawdzi się gra w golfa! Pełna ruchu rozrywka z pewnością rozrusza każdego i pozwoli na pełne rozluźnienie przy włączeniu się w ducha rywalizacji. Jest to również świetne narzędzie teambuilidngowe. Podczas konkurencji mogą zbudować się zgrane zespoły, które pozwolą zobaczyć, kto współpracuje ze sobą najlepiej.

Pokazy artystyczne

Atrakcje na konferencje i imprezę firmową mogą również przybrać formę swoistego spektaklu, przedstawienia. Decydując się na artystyczne pokazy, mamy pewność, że wybrani profesjonaliście spełnią swoje zadanie i zachwycą Gości różnymi formami talentów. Są to niezwykłe wydarzenia, które zachwycają wszystkich koneserów sztuki. Wybrać można spośród wielu dyscyplin. Taniec z ogniem, sztuczki iluzji, pokaz barmański czy pokaz rzeźbienia w lodzie, będzie równie spektakularny, jak koncert lub pokaz tańca. To dobry sposób, by przykuć uwagę zgromadzonych osób i by dobitniej trafić w ich serca i umysły. Artyści z pewnością spełnią oczekiwania każdego miłośnika sztuki i kultury i sprawią, że Goście na długo zapamiętają konferencję.

Share:
Komentarze

Your email address will not be published. Required fields are marked *