Zastanawiasz się, jak ubrać się na spotkanie biznesowe? Czy postawić na eleganckie spodnie, czy raczej na sukienkę? A jeśli na tę drugą opcję, to co tak naprawdę oznacza fraza “sukienka biznesowa”. W dzisiejszym artykule postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości. Ten artykuł kierujemy z wiadomego powodu do Pań 😉

Sukienka biznesowa – czyli jaka?

Wielu osobom “sukienka biznesowa” kojarzy się z nudną, szarą kreacją, którą najczęściej ubiera się pod marynarkę. Wcale nie musi tak być. Business look jest ostatnio bardzo popularny i w internecie można znaleźć mnóstwo inspiracji i gorących modowych hitów. Znajdziecie gotowe stylizacje lub wskazówki, jak ubrać się profesjonalnie, ale z wyrazem!

Należy jednak trzymać się kilku ważnych zasad. Ubiór biznesowy nie powinien być wyzywający. Duże dekolty, prześwitujące koronki zostawmy raczej na randkę czy imprezę ze znajomymi. Do pracy czy na spotkanie biznesowe wybierzmy coś, co nie będzie odsłaniało naszych kobiecych kształtów, a jedynie w “smaczny sposób” podkreślało. Każda kobieta kiedy dobrze wygląda, od razu też staje się bardziej pewna siebie, więc postawmy na coś, co nie tylko będzie stonowane, ale również na coś, co nam samym się podoba.

Sukienki na spotkania biznesowe

Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy wybierasz się na spotkanie, które odbędzie się w sali konferencyjnej 5-gwiazdkowego hotelu czy takiego 3-gwiazdkowego hotelu. Twój biznesowy strój nie powinien zależeć od tego, ile gwiazdek ma dane miejsce. To z ludźmi się spotykasz i to z szacunku do nich powinnać zadbać o profesjonalny ubiór. Jaką sukienkę na spotkanie biznesową wybrać? Sporo zależy od branży, w której pracujesz i od branży, której dotyczy konferencja czy szkolenie, w którym będziesz uczestniczyć. Osoby zatrudnione np. w branży bankowej, medycznej czy w publicznych urzędach, zwykle mogą mniej “poszaleć”, ponieważ etykieta pracownicza wymaga od nich bardziej stonowanych kreacji. W takim przypadku sprawdzą się ołówkowe sukienki w “bezpiecznych kolorach”, np. czarna sukienka biznesowa, elegancka szara sukienka czy granatowa sukienka biznesowa. Unikaj wszelkiego rodzaju wzorów i printów.

A co jeśli pracujesz w bardziej hmm jak to nazwać… “kreatywnej” branży? Osoby zajmujące się na co dzień marketingiem lub pracujące w branżach ubraniowych czy beauty mogą sobie pozwolić na nieco więcej szaleństwa – ale wszystko w granicach rozsądku! To zwykle dotyczy osób, które na co dzień w pracy nie mają na ogół tak restrykcyjnych zasad co dress code’u. Tu oprócz wyżej wymienionych kolorów, sprawdzą się również delikatne pastele, a nawet subtelne wzory, np. kwiatowe. W branżach kreatywnych dopuszczalny jest tzw. strój smart casual. Pamiętajcie, że tu też obowiązują te same zasady, co w przypadku bardziej zachowawczych branż – unikajcie miniówek i postawcie raczej na prostu krój.

Sukienka na wieczór branżowy

Jeśli wiecie już, jaką sukienkę na spotkanie biznesowe wybrać, to warto pomyśleć też jaką kreację wybrać na tzw. wieczorki branżowe. Wielu organizatorów konferencji jako dodatkowy punkt wydarzenia, wyprawia wieczorne imprezy, których głównym celem jest networking. Nawiązanie nowych kontaktów przy kieliszku dobrego wina i przy smacznym cateringu to coś co większość osób w biznesie bardzo lubi (zachęcamy przy okazji do przeczytania artykułu Catering na event – Jak dostosować menu do imprezy firmowej?). Takie bankiety nie odbywają się tylko w dużych salach konferencyjnych w Warszawie czy hotelach w Krakowie, ale właściwie w całym kraju.

Luźniejsza atmosfera pozwala łatwiej nam rozmawiać z innymi uczestnikami eventu niż w czasie dnia. Jaką sukienkę na imprezę firmową więc wybrać? Tu sprawdzą się tzw. sukienki koktajlowe czy sukienki wieczorowe. Wciąż należy pamiętać, że na takiej imprezie obserwować nas będą nasi obecni lub przyszli klienci/kontrahenci, więc nie zapominajmy o odpowiednim ubiorze. Jednak swobodniejsza atmosfera pozwala nam postawić na mocniejsze kolory, np. czerwień lub bordo. Na wieczór możemy dobrać też mocniejszą biżuterię czy zrobić mocniejszy makijaż. Przeczytaj też Jak zorganizować bankiet?

Jak dobrać sukienkę biznesową do figury?

Nie wspomnieliśmy, że eleganckie sukienki biznesowe (czy to do pracy, czy na spotkanie z klientem, czy na międzynarodową konferencję) powinny być też dopasowane do naszej figury. To samo tyczy się przecież każdej sukienki, jaką kupujemy. Panie o figurze klepsydry mogą postawić na ołówkowe sukienki podkreślające talię. Jeśli jesteśmy raczej typem gruszki czy jabłka, lepiej nam będzie w kroju trapezowym sukienki i bardzo prostej linii.

 

 

Pamiętajcie, że nawet najbardziej prostą i stonowaną kolorystycznie kreację można urozmaicić ciekawymi dodatkami, jak delikatna biżuteria, eleganckie buty czy ładna torebka.

Share:
Komentarze

Your email address will not be published. Required fields are marked *