Nie wiemy, czy Wy również tak macie, ale jak pojawia się coraz więcej słońca za oknem, to coraz więcej się chce. Nowe pomysły, nowe plany – te wakacyjne, jak i te biznesowe. Początek wiosny to najlepszy czas, by zaplanować ciekawe letnie wydarzenie w plenerze. Późna wiosna również powinna się doskonale sprawdzić, gdy oczekujemy udanej pogody i zazielenionej już roślinności.

Planując organizację imprezy w plenerze, warto poszukać takiego miejsca na event, które nie tylko oferuje dużą przestrzeń na zewnątrz, ale również które posiada miejsca noclegowe. Jest to zwłaszcza ważne, jeśli planujesz zorganizować imprezę, która może przedłużyć się do wieczora lub nawet nocy.

Dużą popularnością cieszą się imprezy nad jeziorem. Malownicza okolica sprzyja dobrej zabawie. Klimat jest od razu lepszy, natura jakby bardziej zielona. A gdzie zorganizować najlepszą imprezę nad jeziorem, jak nie w Krainie Tysiąca Jezior? Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów Polski. Nad pięknymi jeziorami powstało mnóstwo ciekawych hoteli, pensjonatów i miejsc konferencyjnych. Co roku na Mazury przyjeżdżają zarówno osoby szukające błogiego odpoczynku, jak i te liczące na udane wydarzenie nad jeziorem.

Dziś chcemy Wam podrzucić kilka propozycji na takie miejsca, które sprawdzą się zarówno tym pierwszym, jak i drugim.

Hotel Mazurski Raj

Pierwszą z naszych propozycji jest hotel zlokalizowany pośród malowniczych lasów Puszczy Piskiej – zapewnia to ciszę, spokój i prywatność. Ten wyjątkowy hotel SPA na Mazurach może pochwalić się nie tylko rozbudowaną strefą SPA, własną kręgielnią czy własnym Barem Piekiełko z bilardem, pinpongiem, dartem czy piłkarzykami.

To też 6 hektarów pleneru, który położony jest przy brzegu Jeziora Bełdany. Organizowane są tu różne imprezy plenerowe na Mazurach – od festiwali, poprzez pikniki firmowe, po koncerty czy zabawy teambuildingowe. Znajdziecie tu wypożyczalnię rowerów i sprzętu do sportów wodnych, w tym kajaków czy żaglówek. Gdyby pogoda nie dopisała, uczestnicy eventu mogą skryć się w specjalnej Wiacie Grillowej.

Klekotki Conference & SPA

Wcześniejsza pozycja dotyczyła nowoczesnego hotelu na Mazurach, ale dla odmiany i różnorodności, chcemy napisać Wam też o XVII-wiecznym młynie wodnym, który został odrestaurowany i przystosowany do przyjmowania gości. Mieści się wśród mazurskich lasów i tak jak poprzednik oferuje sprzęt wodny.

Oprócz zabaw na wodzie, można też doskonale bawić się na lądzie. Znajdują się tu korty tenisowe, boisko do siatkówki, golf, petanque czy miejsce na ognisko. Właściciele organizują też warsztaty lepienia z gliny. Rozległy zielony teren będzie też doskonałym miejscem, by rozstawić namioty i ścianki podczas eventu w plenerze na Mazurach. Impreza przy zapachu olejków i wiórów cedrowych będzie z pewnością udana.

Stare Sady Port & Chillout

Kolejne miejsce z rezległym terenem zielonym, na którym dodatkowo znajduje się strefa chillout. Znajdzie tu leżaki i hamaki, a także miejsce na imprezę na Mazurach – otwartą przestrzeń z grillem i ogniskiem nad samym brzegiem Jeziora Tałty.

Obiekt mieści się tylko 6 km od Mikołajek, czyli nieoficjalnej stolicy Mazur. Organizowane są tu niezapomniane konferencje na Mazurach połączone z zajęciami teambuildingowymi, a także firmowe pikniki i plenerowe festyny dla większej liczby osób.

Hotel St. Bruno

Wspominaliśmy wcześniej o różnorodności miejsc na Mazurach i tego się trzymamy! Czas więc na imprezę w plenerze w iście królewskim stylu! Mowa tu o evencie w zamku. Hotel St. Bruno powstał w murach krzyżackiego zamku, które aktualnie pełnią funkcję 4-gwiazdkowego hotelu na Mazurach.

W zamkowych wnętrzach bez problemu można znaleźć stare meble czy pokoje utrzymane w królewskim klimacie. Wydarzenia organizowane są zarówno wewnątrz zamkowych wnętrz (są tu przystosowane do organizacji konferencji i szkoleń sale), jak i na zewnątrz – m.in. w baszcie.

Można zorganizować tu kilkudniowy event, ponieważ obiekt oferuje 150 miejsc noclegowych. Jest tu też kręgielnia i Medi.SPA & Wellness, więc po części oficjalnej wydarzenia, można się zrelaksować na swój sposób.

Dworek Wapionka

Do Dworku Wapionka chętnie przyjeżdżają szczególnie Pary Młode, które wyprawiają tu swoje wesele oraz ceremonię zaślubin. Sakramentalne “tak” pada na pięknie przystrojonej wyspie lub moście. W dworku zorganizujecie jednak nie tylko te rodzinne imprezy, ale również firmowe – i to na całkiem dużą liczbę osób.

Sale konferencyjne w dworku są zróżnicowane pod względem wielkości, więc odbywają się tu kameralne szkolenia i większe konferencje. Obiekt posiada także prywatną plażę i rozległy teren na zewnątrz. Są leżaki, są boiska, są sporty wodne. Świętne miejsce na większe imprezy plenerowe na Mazurach, ale również na wyjazd firmowy na Mazury.

Mikołajki Resort Hotel & SPA ***

Niedaleko Mikołajek i Mrągowa znajduje się kolejny warty uwagi obiekt – tym razem 3-gwiazdkowy hotel na Mazurach. Położony jest on nad Jeziorem Kuchenka, zaledwie 350 metrów od mariny na Jeziorze Tałty. Oprócz rozbudowanej oferty konferencyjnej wewnątrz obiektu, hotel oferuje organizację eventów w plenerze także.

Znajduje się tu największa prywatna plaża na Mazurach z kąpieliskiem. Można się kąpać i skorzystać z jeziora na rozmaite sposoby – płynąć kajakiem, rowerkiem wodnym czy łowiąc ryby. Resort na swoim rozległym terenie oferuje również miejsce na ognisko z ławkami i letni bar z grillem. Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu mogą zagrać w piłkarzyki, tenisa czy siatkówkę, są tu bowiem boiska rekreacyjne.

Jak Wam się podobają nasze propozycje? Wybralibyście tu coś dla siebie? My kochamy Mazury i uwielbiamy tu wracać – biznesowo i rekreacyjnie.

Share: