Od kilku tygodni pracowano nad nową ustawą, która zawiera rozwiązania dla szeroko rozumianej branży turystycznej, w tym oczywiście dla hoteli. W piątek 14 sierpnia Sejm przyjął tę ustawę niemal jednomyślnie - jedna osoba wstrzymała się od głosy. W tym tygodniu debatować nad nią ma Senat.
Zwolnienie z obowiązku opłacania należności z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne, na ubezpieczenie zdrowotne, na Fundusz Pracy, Fundusz Solidarnościowy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych lub Fundusz Emerytur Pomostowych, należnych za okres od 1 czerwca do 31 sierpnia 2020 r.
Firmy z PKD:
1. Przychód z działalności firm uzyskany w pierwszym miesiącu kalendarzowym, za który składany jest wniosek o zwolnienie z opłacania składek, musiał być niższy co najmniej o 80% w stosunku do przychodu uzyskanego w tym samym miesiącu kalendarzowym w 2019 r.
2. Należy również złożyć wniosek i deklarację rozliczeniową lub imienne raporty miesięczne należne za czerwiec, lipiec, sierpień 2020 r. nie później niż do 30 września 2020 r., chyba że płatnik składek zwolniony jest z obowiązku ich składania.
Posłowie szacują, że koszt trzymiesięcznego zwolnienia to 401 milionów złotych.
Ustawa nie od początku obejmowała pomocą hotele. Na spotkaniu 20 lipca Ministerstwa Rozwoju z przedstawicielami branży turystycznej, władze poinformowały, że poinformowano, że hotele nie zostaną objęte tą pomocą. Kolejne spotkania jednak skłoniły władze do zmiany decyzji - po naciskach przedstawicieli środowiska.
Najnowsze artykuły
Hotel Windsor**** to elegancki obiekt urzekający pałacową architekturą położony w spokojnej okolicy nad Zalewem Zegrzyńskim, niespełna 30 minut od Warszawy.
Hotel Lord**** to luksusowy hotel położony niedaleko Lotniska Chopina oraz w odległości 7 minut od centrum Warszawy.
Konferencja w górach? To możliwe w Blue Mountain Resort Szklarska Poręba!