Szykuje się prawdziwa rewolucja w Krakowie. Wczoraj, podczas webinaru relacjonowanego z Centrum Kongresowego ICE Kraków, ogłoszono główne założenia Protokołu KRAKÓW NETWORK, nad którym od miesięcy pracowali członkowie biznesowej inicjatywy KRAKÓW NETWORK, której inicjatorem i organizatorem jest KBF. Chyba nie przesadzimy, pisząc, że na ten dokument czekała niecierpliwie cała polska branża MICE.
Ale zacznijmy może od wytłumaczenia, czym w ogóle jest Protokół KRAKÓW NETWORK. Przede wszystkim zbiorem dobrych praktyk i rekomendacji dostosowanych do nowej, postpandemicznej rzeczywistości. Zbiorem, który określa listę kluczowych strategii, które umożliwią dalszy rozwój przemysłu spotkań i wydarzeń, będący wstępem do wspólnej strategii na lata 2021–2023. Podczas prac nad dokumentem, członkowie KRAKÓW NETWORK po miesiącach konsultacji i negocjacji, wyszczególnili kilka kierunków działań, w tym:
– Branża MICE w ciągu minionego roku przeszła transformację, która nie mogła pozostać bez naszej odpowiedzi. Członkowie KRAKÓW NETWORK jako pierwsi w Polsce dostrzegli potrzebę dostosowania się do wiodących światowych trendów i już w grudniu 2020 roku zaczęli pracę nad Protokołem KRAKÓW NETWORK. Misja, która nam przyświecała, to nie tylko dzielenie się know-how z innymi przedstawicielami branży, ale także przyczynianie się do rozwoju społeczeństwa poprzez promowanie podstawowych wartości, takich jak gospodarka oparta na wiedzy, zrównoważony rozwój i globalna społeczność – mówi Izabela Błaszczyk, dyrektor KBF.
Co ważne, w pracach nad Protokołem uwzględniono również założenia strategiczne uwzględnione w raporcie „Polityka zrównoważonej turystyki Krakowa na lata 2021–2028”. Dokument jest więc kompleksowy i dostosowany do zapisów strategii Miasta Kraków.
– Od momentu powstania inicjatywy KRAKÓW NETWORK w 2015 roku dążymy do tego, aby stworzyć w Krakowie silną grupę biznesową, która ze sobą współpracuje, aby promować Kraków jako destynację. Niezwykle cieszy nas fakt, że wśród 182 sygnatariuszy Protokołu KRAKÓW NETWORK znaleźli się przedstawiciele Miasta oraz krakowskich hoteli, restauracji, firm eventowych, obiektów konferencyjno-targowych, organizacji turystycznych, uczelni, PCO i DMC – dodaje Paula Fanderowska, zastępca dyrektora KBF ds. Centrum Kongresowego ICE Kraków.
Kraków za pośrednictwem Protokołu KRAKÓW NETWORK ogłasza swoją gotowość do realizacji wydarzeń nie tylko w przyszłości, ale również teraz. Wypracowany zbiór praktyk ma pomóc w powrocie do organizacji wydarzeń.
Protokół KRAKÓW NETWORK został objęty honorowym patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej i Poland Convention Bureau.
Głównym partnerem medialnym Protokołu jest THINK MICE.
MiejscaKonferencyjne.pl są również Patronem Medialnym Protokołu KRAKÓW NETWORK.
Transmisje z wczorajszej konferencji online można cały czas obejrzeć na profilu KRAKÓW NETWORK i ICE KRAKÓW na Facebooku.
Zachęcamy również do zapoznania się z treścią Protokołu KRAKÓW NETWORK.
INFORMACJA PRASOWA
Najnowsze artykuły
Teatr Zdrojowy im. S. Moniuszki w Kudowie-Zdroju to wyjątkowe miejsce o ogromnym potencjale, idealne na zorganizowanie konferencji, spotkania biznesowego czy eventu kulturalnego.
Hotel Sopot Marriott Resort & Spa to luksusowy, czterogwiazdkowy obiekt, który zapewni pełen relaks i nowoczesne wyposażenie. Dzięki temu każdy wyjazd okaże się sukcesem.
Szawa Conference jest butikowym Centrum Biznesowym, które pozwala na organizację wydarzeń na najwyższym poziomie.